Terapia Logopedyczna

Jeżeli jesteś zaniepokojony rozwojem mowy Twojego dziecka, wydaje Ci się, że odbiega od rozwoju rówieśników - nie czekaj, aż dziecko "wyrośnie". Zapraszamy na rozmowę.

Rozwój mowy jest uwarunkowany genetycznie, zależy od wrodzonych możliwości organizmu człowieka, ale możliwy jest jedynie w kontakcie z innymi ludźmi na zasadzie naśladownictwa. Ważne jest zatem, jaki wzór mowy daje dziecku rodzina i jakie mu stwarza możliwości prawidłowego rozwoju.  Jeżeli terapię rozpocznie się wcześniej większość zaburzeń mowy można zlikwidować lub znacznie złagodzić, . W przypadku zauważenia nieprawidłowości w rozwoju mowy należy zgłosić się do logopedy .

Terapia logopedyczna poprzedzona jest diagnozą logopedyczną. Zapraszamy  z małymi dziećmi, jak i przedszkolakami, uczniami podstawówki i gimnazjum.

Sposób pracy terapeutycznej zawsze dostosowany jest do wieku i możliwości dziecka oraz modyfikowany jest na bieżąco w trakcie terapii.  Efekty terapii zależą szczególnioe od  zaangażowania rodziców w proces terapii i  ich współpracy z logopedą.

Terapia logopedyczna w naszej poradni obejmuje:

• wczesną interwencję logopedyczną,
  • terapię opóźnionego rozwoju mowy,
  • usuwanie wad wymowy – nieprawidłowa realizacja głosek, mowa bezdźwięczna,
  • terapię jąkania, zacinania, zbyt szybkiego tempa mowy,
  • terapię dzieci z wadą słuchu i niesłyszących,
  • terapię zaburzeń mowy:
  • u dzieci ze spektrum autyzmu i zespołem Aspergera,
  • u dzieci z niepełnosprawnścią intelektualną,
  • u dzieci i młodzieży z uszkodzeniami neurologicznymi (dysfazja, afazja),
  • dzieci słabosłyszące i niesłyszące,
  • dzieci z zaburzeniami mowy, słuchu fonematycznego oraz trudnościami w koncentracji uwagi,
  • usuwanie wad wymowy m.in.
  • seplenienie-nieprawidłowa wymowa głosek: s,z,c,dz,ś,ź,ć,dź,sz,ż,cz,dż
  • reranie – nieprawidłowa wymowa głoski r
  • kappacyzm, gammacyzm,lambdacyzm – nieprawidłowa wymowa głoski k, g,l
  • mowa bezdźwięczna- b-p,d-t