Informacje dla dzieci/uczniów idących do poradni psychologiczno – pedagogicznej.

Dowiedziałeś się, że pójdziesz do poradni na badania? Zastanawiasz się, co to znaczy, co będziesz tam robił? Te informacje przybliżą Ci temat.

• Do poradni przychodzi dużo osób, niektóre są młodsze, niektóre starsze od Ciebie.
  • Czasami przychodzą, bo mają kłopoty w szkole np. z nauką jakiegoś przedmiotu albo z pisaniem, czytaniem, liczeniem, czy zachowaniem. A czasami dlatego, że potrzebują rozmowy na jakiś ważny dla siebie temat.
  • Wizyta w poradni ma na celu pomóc w poznawaniu mocnych stron, jak i tych trochę słabszych, które być może są przyczyną kłopotów w szkole lub domu.
  • Pomimo, że spotkanie w poradni nazywa się badaniem, nie jest to taka wizyta jak u lekarza. Osoby, które pracują w poradni nie noszą białych fartuchów, nie przeprowadzają takich badań jak lekarz.
  • W trakcie spotkania w poradni będziesz rozmawiał, rysował, rozwiązywał zagadki, odpowiadał na pytania. Niektóre będą bardzo proste, inne być może trudniejsze, ale nie martw się, jeśli nie będziesz znał odpowiedzi na wszystkie pytania, w poradni nie stawia się ocen takich jak w szkole, pytania służą do tego, aby lepiej Cię poznać. Ważne, abyś pracował najlepiej jak potrafisz.
  • Jeśli powinieneś nosić okulary lub aparat słuchowy, koniecznie weź je ze sobą.
  • Jeśli jesteś chory, przeziębiony, masz katar, gorączkę, poproś rodzica, aby ustalił inny termin wizyty.
  • Jeśli masz kłopoty w nauce weź ze sobą do poradni zeszyty (np. do języka polskiego, matematyki, historii lub ćwiczenia, karty pracy). Osoba, z którą będziesz rozmawiał zapozna się z nimi.
  • Pamiętaj, że wizyta w poradni jest po to, aby osoby, które są z Tobą na co dzień wiedziały, jak Ci pomóc w Twoich trudnościach

Do zobaczenia u nas :)